obrazek

Komfortní ubytování v historické části Mladé Boleslavi.
Zajistěte si pohodlný pobyt v centru města ještě dnes!

Okolí

Z Hotelu U Hradu sídlícího v centru Mladé Boleslavi můžete zajít na procházku do nedalekého parku Štěpánka, brouzdat ulicemi města nebo navštívit muzeum Škoda Auto. Pokud vás omrzí moderní centrum, zavítejte do historické části Mladé Boleslavi. Staroměstskému náměstí, na jehož okraji se Hotel U Hradu nachází, dominuje renesanční radnice s grafitovou fasádou a vyhlídkovou čtyřbokou věží, která se svých výšin nabízí působivý výhled do dalekého okolí Mladé Boleslavi.

Mladoboleslavské zajímavosti

ŠKODA Auto Muzeum

ŠKODA Auto MuzeumMuzeum automobilů Škoda bylo založeno u příležitosti 100letého výročí v roce 1995. Svou jedinečností se řadí mezi nejnavštěvovanější turistické chlouby města. Expozice automobilů začíná nejstarším vozem, tzv. voiturettou z roku 1905, a představuje svým návštěvníkům propojení architektury historického technického provozu s moderním designem muzea.

GOLF Mladá Boleslav

Golf Mladá Boleslav disponuje 18jamkovým hřištěm Sand Martin‘s Holes a 9jamkovou akademií. Golfistům, firemní klientele i široké veřejnosti je otevřen každý den po celý rok. Hřiště má rozlohu 70 hektarů a rozkládá na okraji Mladé Boleslavi.

Hrad Mladá Boleslav

Hrad Mladá Boleslav  Dominantou města je mladoboleslavský hrad z druhé poloviny 10. století s pozdějšími renesančními úpravami stojící na skalnatém ostrohu při soutoku řek Jizery a Klenice. Součástí expozice hradu Mladá Boleslav jsou historické a národopisné sbírky muzea, původní sbírka cínu ze 17. a 18. století a tematické výstavy Paměť města a Venkov v proměnách času.

Městský palác Templ

Městský palác TemplRoku 2000 byl znovu otevřen zrekonstruovaný měšťanský palác Templ z 15. století. Pozdně gotický městský palác slouží jako galerie s multimediální archeologickou expozicí datující historii Mladé Boleslavi už od dob pravěku. Do dob dávno minulých se můžete vrátit prostřednictvím her na venkovním parkánu.

Sbor českých bratří

Sbor českých bratříUnikátní církevní stavba Sbor českých bratří svou monumentální architekturou nenachází v České republice obdoby. Dnes slouží jako výstavní a koncertní síň.

Židovský hřbitov

Mladoboleslavský židovský hřbitov se řadí svou rozlohou mezi největší židovské hřbitovy v České republice. Nejstarší z náhrobků místního židovského hřbitova, které se podařilo přesně datovat, pochází z roku 1604.

Vyhlídková věž staré radnice

Honosná renesanční budova staré radnice je dílem italského architekta Borgorelliho. Její zdobná grafitová fasáda zachycuje evangelisty a postavy světců, mezi nimiž nechybí ani patron českých zemí sv. Václav. V 18. století byla k radnici přistavěna věž, která je dnes návštěvníkům volně přístupná.

Výlety po okolí

Pokud vás omrzí krásy Mladé Boleslavi, zatoužíte po netknuté přírodě nebo hledáte sezónní sportovní vyžití a láká vás aktivní dovolená, vyrazte na výlet na Mladoboleslavsko.

Michalovická putna

Zřícenina gotického hradu ze 13. století leží nad malebným údolím řeky Jizery. Díky půvabům svého okolí se stala oblíbeným místem romantického básníka Karla Hynka Máchy, jehož návštěvu připomíná pamětní bronzová deska. Zřícenina je často nazývána Mladoboleslavskou Pisou, protože se v důsledku hledání pokladů a stavby železnice viditelně naklání.

Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou  I české Benátky dokážou konkurovat romantice Benátek italských. Dominantou města je benátský zámek z 16. století, který je obklopen renesančními i barokními zámeckými budovami a kostelem vybudovaným na místě kláštera Cyriaků. Na zámku je kromě zámecké expozice také Muzeum hraček s největší sbírkou historických hraček v České republice.

Turistický region Český ráj

Geopark Český ráj na kole  Český ráj je nejstarší chráněnou krajinnou oblastí České republiky, který byl vyhlášen i prvním geoparkem UNESCO v rámci České republiky.

CHKO Český ráj vtáhne své návštěvníky do krásy netknuté přírody. Skalní město a jeho tajuplnost zaručuje nezapomenutelný zážitek a ideální množství relaxace s dávkou čerstvého vzduchu.

Kokořínsko

KokořínskoAlternativou k relaxaci v přírodě v Českém ráji je bezpochyby CHKO Kokořínsko, jehož dominantou je hrad Kokořín se svou válcovou vyhlídkovou věží. Hrad je podobně jako celý kraj spojen s památkou Karla Hynka Máchy a do své stále expozice zahrnul výstavu romantického umění 19. století.

Hrad Kost

Hrad Kost  Hrad Kost je perlou středověkého stavitelství a patří mezi nejzachovalejší gotické hrady v Čechách. Na hradě se nachází také expozice historických zbraní z vojenského muzea.

Hrad Trosky

Hrad Trosky  Hrad rodu Vartenberků byl vystavěn ve 14. století na strmé čedičové vyvřelině, jež se v průběhu věků rozdělila na dvě samostatné věže. Vyšší z věží se nazývá Panna, nižší a robustnější se jmenuje Baba. Jádro hradu tvořil hradní palác a nádvoří s hospodářskými staveními.

Jičín

Jičín a les ŘáholecKromě jičínského zámku a šachovnicové sítě ulic kolem obdélníkového náměstí je ve městě k vidění někdejší panství Albrechta z Valdštejna.

Liberec a Ještěd

Liberec a Ještěd  S výletem do Liberce se pojí návštěva nejvyššího vrcholu Jizerských hor Ještědu. V nadmořské výšce 1012 m stojí televizní vysílač s horským hotelem a restaurací, který proslul díky jedinečnosti návrhu architekta Karla Hubáčka a české komedii Davida Ondříčka Grandhotel.

Poutní kostel ve Staré Boleslavi

Poutní kostel ve Staré Boleslavi  Ve Staré Boleslavi, vzdálené asi 36 km od Mladé, se nachází poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kostel je jednolodní raně barokní chrámová stavba s dvěma věžemi, průčelí zdobí sochy českých světců sv. Ludmily, Prokopa, Václava, Vojtěcha a Jana Nepomuckého z 18. století. V chrámu je uložen posvátný gotický reliéf Madony staroboleslavské, tzv. paládium země české, který je cílem mariánských poutí.

Hrad Bezděz

Hrad Bezděz je jeden z nejvýznamnějších klasických středověkých gotických hradů v Čechách. Had Bezděz je charakteristickou dominantou regionu díky své vyvýšené poloze na kopci a dvěma vysokými věžemi, které na celý kraj dohlížejí.

Máchovo jezero

Máchovo jezero  Za letních horkých dní mohou návštěvníci Mladé Boleslavi zchladit své tělo nejen ve vodě městského koupaliště, ale vydat se 30 km na sever k proslulému Máchovu jezeru.

Užijte si příjemnou chvilku relaxace na dovolené nebo prožijte pěkný víkend v Mladé Boleslavi.

Okolí hotelu

Strategická poloha Hotelu U Hradu vybízí nejen k návštěvě muzea škodovky a mladoboleslavského hradu, ale také Českého ráje, Krkonoš nebo Máchova jezera.

Více o okolí hotelu

Restaurace

Restaurace Jihočeská Hostěnice nabízí hostům posezení v originálním interiéru . Kuchaři podávají tradiční českou kuchyni i kuchyni mezinárodní.

Více o restauraci

Ceník

Hotel U Hradu vychází svým hostům vstříc – cenové zvýhodnění nabízí hotel pravidelným návštěvníkům, při dlouhodobém pobytu a hromadných pobytových akcí.

Podívat se na ceny